10
KOV
2015

PIKTOGRAMOS – ŠVIEŽIAS BŪDAS ILIUSTRUOTI INTERNETO SVETAINĘ

Posted By :
Comments : 0

Kai stovi prie skalbimo mašinos prieš skalbiant drabužius dažniausiai ieškai ant jų etikečių išrikiuotų piktogramų, nurodančių pagrindines drabužio priežiūros sąlygas. Paveikslėliai paprasti ir aiškūs. Todėl lengvai atpažįstami ir suprantami, net neperskaičius teksto. Tad kodėl nepanaudojus piktogramų savo internetopuslapyje? Piktogramos (maži paveikslėliai ekrane, vaizduojantys programą, komandą, dokumentą, katalogą ar pan.) tinklalapyje yra ne tik stilingas tinklalapio atributas. Šie stilizuoti paveikslėliai yra naujas ir šviežias būdas iliustruoti informaciją. Jie padeda lankytojams greičiau įsisavinti informaciją ir lengviau ją įsiminti.O ar ne toks vienas iš interneto svetainės kūrimo tikslų?

PADARYK GERĄ PIRMĄ ĮSPŪDĮ – PATEIK SAVE PROFESIONALIAI!

 Susikūrei savo internetinį puslapį, tačiau jis neatlieka savo paskirties? Tik vienas kitas lankytojas užsuką į tavo interneto svetainę? O neradęs reikalingos informacijos, ieško, kur greičiau paspausti „Back“ mygtuką? Šį faktorių gali lemti kelios priežastys:

 • svetainė nėra patraukli;
 • vartotojai ir galimi klientai sunkiai randa, ko ieško tavo svetainėje;
 • tinklalapis yra perkrautas nereikalinga informacija;
 • pasiūlymai ir idėjos yra pateikiami neefektyviai.

Sudominti vartotoją ir pabrėžti savo privalumus prieš konkurentus tau padės įvairiausios tinklapio piktogramos (arba ikonos). Kuriant tinklalapį, dažnai prireikia naudoti piktogramas, reiškiančias tam tikrus veiksmus sistemoje. Yra įvairių piktogramų kūrimo programų, kuriose galima kaip eskizą įkelti savo paveikslėlį arba kurti viską nuo nulio. Piktogramos dažniausiai kuriamos iš taškelių, taip pat pasitelkiant tam tikrus aplikacijų elementus, efektus. Naujausios, dizainerių kuriamos piktogramos turi permatomumo efektą, naujus sistemos informacijai naudojamus šriftus ir švarų bei plokščią dizainą. Dizaineriai gali tau sukurti geriausios kokybės individualias piktogramas, pritaikyti jas prie jau sukurtos interneto svetainės dizaino, pasirenkant norimas spalvas, formas bei tekstūras. Stilizuotos ikonos yra formuojamos pagal atitinkamų objektų panašumą, tipinius egzempliorius, simbolius ir susitarimus. Jos gali būti interaktyvios ir neinteraktyvios, taip pat skiriamos į objektų, rodyklių, valdymo, priemonių ir būsenų piktogramas. Jei nori, kad tavo tinklalapio piktogramos būtų efektyvios, rekomenduočiau kurti jas pagal šiuos principus:

 • Suprantamumas – ar vaizdas intuityviai asocijuojasi su nurodoma sąvoka?
 • Atpažįstamumas – ar pavaizduoti objektai yra lengvai atpažįstami vartotojui?
 • Vienareikšmiškumas – ar prieinamos papildomos užuominos?
 • Įsimintinumas – ar piktograma vaizduoja objekto veiksmą? – Ar veiksmai vaizduojami kaip operacijos su konkrečiais objektais?
 • Informatyvumas – ar piktograma tikslingai informuoja vartotoją?
 • Atskiriamumas – ar piktograma išsiskiria iš gretimų tarpo?
 • Patrauklumas – ar piktogramoje kampai ir kraštinės yra glotnios?

Dažnai paprasta ir neutrali piktograma gali būti optimaliausias sprendimas greičiau supažindinti interneto puslapio lankytojus su nauja informacija bei padėti ją geriau įsisavinti. Taip pat piktogramos gali padėti tavo interneto svetainei išsiskirti iš kitų. Negana to, šie paveikslėliai padeda sukurti originalų ir skoningą tinklalapio stilių, atspindintį tavo verslo vertybes ir poziciją.

PAVERSK LANKYTOJĄ KLIENTU!

Interneto svetainių lankytojai kasdien vargsta dėl didžiulio informacijos kiekio, o paprastos formos ir spalvos kur kas palengvina informacijos apdorojimą. Ar esi kada nors susimąstęs, jog nuo tinklalapyje esančių piktogramų neretai priklauso lankytojų skaičius? Vartotojai, pasitelkdami puslapyje esančias piktogramas lengviau randa jiems reikalingą informaciją. Kiekvienas lankytojas paprastas piktogramas iš karto atpažįsta, o vėliau nesunkiai prisimena, dėl to dar kartą grįžta į aplankytą tinklalapį. Tokiu būdu išauga svetainės lankytojų skaičius ir atsiranda daugiau norinčių naudotis teikiamomis paslaugomis ar nusipirkti siūlomų prekių.

Jei savo interneto puslapyje piktogramų dar nenaudoji, galbūt dabar pats metas pradėti? O jei jau naudoji, pasitikrink, ar piktogramos:

 • yra lengvai suprantamos ir atpažįstamos;
 • vizualiai patraukiančios;
 • išreiškiančios nemažą informacijos kiekį viena iliustracija;
 • pagyvinančios ir suteikiančios dinamiškumo interneto puslapiui;
 • paprastos ir perteikiančios aiškią mintį;
 • padedančios sukurti paprastą ir tiesioginę komunikaciją su klientais;
 • unikalios ir išskiriančios interneto puslapį iš kitų.

Modernios bei patrauklios piktogramos ne tik patraukia lankytojų akį, bet ir sukelia malonias, teigiamas asociacijas, prisideda prie pasitikėjimo tinklalapiu stiprinimo.

Apie autorių

Palikite komentarą

*

captcha *